sqiten
Home / Recipes / Made by Fundim / Tagliatelle me proshutë dhe asparagus

Tagliatelle me proshutë dhe asparagus

Pastroni asparagun nga fijet, lajeni dhe vendoseni në ujë me kripë të ziejë për 2 minuta. Më pas pritni për së gjati dhe ndajini në mes. Më pas kalojini për 3-4 minuta në gjalpë në zjarr të ulët. Shuaji me gjysmë gotë verë të bardhë dhe pasi të ketë avulluar vera shtoni edhe proshutën. Në ujin që ziejini asparagët, shtoni taliatelet dhe ziejini për dy minuta dhe më pas kalojini në tigan. Shtoni kripën, piperin dhe djathin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 − 12 =