sqiten
Home / Recipes

Recipes

Me këto 5 ushqime vera do të jetë më e shëndetshme

Qëndroni të bukur, të freskët e të hidratuar me ushqimet e duhura. Shalqiri: Ky frut është superhidratues! Shalqiri përmban 90% ujë, ka kalori të ulëta, përmban vitaminë C dhe likopen—i njëjti antioksidant i fuqishëm që është gjetur edhe tek domatja dhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit të disa llojeve të kancerit. …

Read More »

Supe Peshku me Perime

Patatet, karotat, mashurkat dhe selinoja, pastohen e priten në copa kubike. Në tenxhere me vaj (mundësisht vaj ulliri) kaferdiset qepa e grirë hollë, pastaj shtohen karota, selino, mashurka, pak miell dhe pasi kaferdisen shtohen domate të freskëta të cilave u është pastruar lëkura. Lëngu i peshkut i përgatitur qysh më …

Read More »

Kërpudha me vezë

Kerpudhat nese jan te fresketa, pastrohen dhe grihen ne fleteza te holla,kurse nese jane te marinuara vetem i kullojme nga lengu i tyre. Pastaj ne nje tigan qesim vajin dhe e nxejme dhe ne te qesim kerpudhat derisa te zbuten dhe te avullojne  lengun qe leshojne.Pastaj shtojme kripen ,biberin dhe vegeten dhe …

Read More »

Tagliatelle me proshutë dhe asparagus

Pastroni asparagun nga fijet, lajeni dhe vendoseni në ujë me kripë të ziejë për 2 minuta. Më pas pritni për së gjati dhe ndajini në mes. Më pas kalojini për 3-4 minuta në gjalpë në zjarr të ulët. Shuaji me gjysmë gotë verë të bardhë dhe pasi të ketë avulluar …

Read More »

Kek me luleshtrydhë

Ndezim paraprakisht furrën në temperaturën 180°. Në një tas, rrahim gjalpin dhe sheqerin me rrahësin elektrik për tre minuta. Shtojmë vezën dhe më pas qumështin pa e fikur rrahësin elektrik. Hedhim kripën dhe vaniljen, ulim shpejtësinë e rrahësit dhe nëpërmjet një site, shtojmë miellin me sodën. Hedhim brumin te tava …

Read More »

Gjeli i detit, një recetë si ta gatuani

Kjo është një recetë se si gatuhet gjeli i detit apo pula, si mish tradicional për festën e ndërrimit të viteve. Përgatitja: I heqim kockat pulës, i hedhim kripë dhe piper nga të gjitha anët. Marrim gështenjat, u bëjmë një shenjë me thikë, pastaj i fusim në furrë të nxehtë …

Read More »

Ju rrëfej dy muajt e parë në PADAM

Miq, të njohur dhe të panjohur, jam shumë lumtur që takohemi sërish bashkë, nëpërmjet këtyre rreshtave. Këto muaj, kam bërë vajtje-ardhje, Tiranë-Romë, më shpesh se çdo herë tjetër. Arsyeja ka qenë e thjesht. Pas shumë vitesh punë në Itali, ku u informova dhe studiova në fushën e kuzhinës, doja të …

Read More »