sqiten
Home / Curiosities

Curiosities

Momente nga një ngjarje e bukur në Tiranë

Javën e kaluar në Expocity Albania u organizua edicioni i tretë i panairit “Food & Drink Festival”. Panair i cili i dedikohet industrisë së ushqimit, pijes dhe verës ishte i fokusuar në ruajtjen e traditës, krijimin e një platforme promovimi të zhvillimeve më të fundit të këtij sektori, duke ofruar …

Read More »

Toka është e para… (FOTO)

Kontribuova me kënaqësi në panairin “Shqipëria punon tokën” për të dhënë një mesazh shumë të rëndësishëm, përtej gjithçkaje: Vetëm duke e punuar tokën ajo na e kthen mbrapsht me të gjitha të mirat e saj. Ishin dy ditë intensive, por fantastike në një kupolë-restorant në sheshin “Nënë Tereza”, me shefat …

Read More »

“Shqipëria punon tokën”

“Shqipëria punon tokën-Konsumo shqip”është një panair që më ftoi të jem prezent nesër dhe pasnesër (29-30 nëntor) në qendër të Tiranës, në Bulevardin Dëshmorët e Kombit. E pranova me kënaqësi ftesën e ardhur nga Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural për këtë event pasi promovimi i produkteve shqiptare është edhe …

Read More »

Të bëjmë apo jo pushime në jug?

  E ndava mendjen këtë vit dhe vendosa që pushimet t’i kaloja në jug të Shqipërisë. Koka më ishte mbushur me një mal me paragjykime pasi kisha shumë miq që më thonin: “Ç’të duhet në jug, aty shpenzon shumë dhe shërbimin nuk e merr siç duhet, madje trajtimi që të …

Read More »

Embelsira me e shtrenjte ne bote

Një akullore ekstravagante dhe me shijen me te vecante mund ta shijoni per 1 mijë dollarë dhe vetem ne New York, ne restorantin Serendipity. Golden Opulence Sundae mban rekordin Guiness si ëmbëlsira më e shtrenjtë në botë. Kjo akullore mbulohet nga një gjethe floriri dhe klientët pasanikë që duan ta …

Read More »

Cili eshte populli me pijanec ne bote?

Moldavët janë populli që konsumon më së shumti alkool në botë. Me mbi 18 litra për person gjatë një viti, ata kryesojnë përpara çekëve me dy litra më pak. Me këtë, kontinenti evropian bëhet kontinenti më “pijanec”, ndërkaq për arsye të kuptueshme, vendet arabe gjenden në pozitat e fundit të …

Read More »